Volejbalový turnaj geodetů a kartografů 2010
Autor: Petr Souček <soucek(at)maestroclub.cz>, Téma: Volejbal, Vydáno dne: 30. 06. 2010Obrázek k článku

Ve sobotu 22. května 2010 jsme uspořádali největší sportovní akci klubu v roce 2010. V pražských Dejvicích proběhl osmý ročník volejbalového turnaje geodetů a kartografů. Chcete vědět, jak akce dopadla? Na kterém místě se umístil náš tým? Čtěte v článku a prohlížejte fotografie v naší galerii.Krátce před osmou hodinou se v pražských Dejvicích začali scházet první účastníci osmého ročníku volejbalového turnaje geodetů a kartografů. V příštím roce budeme přemýšlet o změně či doplnění názvu o fotogrammetrii a DPZ, aby se našeho turnaje zúčastnili i kolegové z těchto oborů. V letošním roce za doplnění názvu loboval Václav Šafář z Geodisu, tak se budeme těšit, že v příštím roce rozšíří řady týmů.
Mezi prvními byli na Julisce samozřejmě pořadatelé z MAESTRO CLUBU Kolovraty, aby připravili vše potřebné pro bezproblémové zahájení turnaje. Přesně v 8:30 byli všichni účastníci turnaje nastoupeni ve velké hale a vyslechli úvodní slovo prezidenta klubu MAESTRO CLUBU Kolovraty. Ing. Petr Souček nejdříve přivítal všechny hráče, rozhodčí a MUDr. Janu Termerovou, která se bude během turnaje starat o zdraví hráčů. Nezapomněl poděkovat všem partnerům a sponzorům, bez kterých bychom letošní ročník nemohli uspořádat, - generálnímu partnerovi firmě GEFOS a.s., hlavnímu partnerovi firmě Geodézie Česká Třebová s.r.o. a dalším partnerům firmě AZIMUT CZ s.r.o., chráněné dílně Domov sv. Anežky, o.p.s., katedře mapování a kartografie na Fakultě stavební ČVUT v Praze a ČVUT v Praze, které na turnaj přispělo ze Studentské grantové soutěže. Na závěr poděkoval mediálním partnerům - časopisům Zeměměřič a GeoBusiness, slovenským internetovým portálům Geoinformatika.sk a Geofórum. Nyní již předal slovo Ing. Petru Bucharovi, CSc., který při úvodním ceremoniálu zaskočil za garanta turnaje Prof. Ing. Bohuslava Veverku, DrSc. a celý turnaj oficiálně zahájil.
Do turnaje se přihlásilo celkem 20 týmů, které byly rozděleny do pěti skupin po čtyřech. Ve skupině U se k nasazenému domácímu týmu MAESTRO CLUBU Kolovraty přidala trojice VK Geo CB, Gefos Jih a Ročník 1987. Z prvního místa se díky lepšímu vzájemnému zápasu nakonec radoval Ročník 1987 před VK Geo CB, Gefosem Jih a domácím týmem MAESTRO CLUBU Kolovraty. Skupinu V vyhrál bez ztráty bodu Gefos Praha před týmem Ouřadové, GKS Sokolov a Pankráč.
Ve třetí skupině X si nejlepší pozici pro play-off vybojovala Plzeňská směs, která ztratila pouze 1 bod za remízu s týmem Balalať, který skončil na druhém místě. Třetí místo patřilo hlavnímu partnerovi SK Geodézie Česká Třebová. Poslední místo ve skupině zbylo na Gefos sever - jednoznačně nejslabší tým celého turnaje.
V nejtěžší skupině Y si první místo vybojoval Pat & Mat. Na dalších místech se umístily Jirčany a Pouliční směska, jejichž vzájemný zápas skončil 1:1, a tak o druhém místě rozhodl větší počet uhraných míčů. Čtvrté místo obsadil Azimut, který ovšem jako nejlepší tým ze čtvrtých míst proklouzl do osmifinále.
Skupina Z měla jednoznačného favorita v týmu Hrobeso, které tuto pozici jednoznačně potvrdilo a s plným počtem šesti bodů postoupilo z prvního místa. Na dalších místech se umístil Geoprogres, Štiky a Geoleyballs. Skupina byla zajímavá také tím, že hned v prvním zápase musela zasahovat MUDr. Termerová při zranění kotníku. Přejeme kolegovi z Geoprogresu brzké uzdravení!
Krátce po 13. hodině jsme tak znali všechny osmifinalisty a také účastníky ve skupině o konečné 17. místo. V té se představila tato čtveřice: Geoleyballs, Pankráč, Gefos Sever a MAESTRO CLUB Kolovraty. Nejvíce sil a hlavně volejbalového umu měl nakonec MAESTRO CLUB Kolovraty, který si zaslouženě zajistil 17. místo. Na dalších místech se umístil Geoleyballs, Gefos sever a na úplně posledním místě Pankráč, který doplatil na skrečování dvou svých zápasů.
V osmifinále jsme se žádného překvapení nedočkali, a tak nejvíce vzruchu bylo v místnosti s občerstvením. Tam se totiž sešli příznivci českého hokejového týmu, který zrovna v semifinále mistrovství světa v Německu bojoval proti Švédsku o finále. Do volejbalového čtvrtfinále se nakonec probojovalo Hrobeso (přes Azimut 2:0 [25:15, 25:13]), Jirčany (přes tým Ouřadové 2:0 [25:16, 25:17]), VK Geo CB (ve třech setech přes tým Geoprogress 2:1 [25:13, 22:25, 15:12]), Plzeňská směs (přes Pouliční směsku 2:0 [25:22, 25:16] ), Ročník 1987 (snadno přes GKS Sokolov 2:0 [25:8, 25:10]), Pat & Mat (přes SK Geodézie Česká Třebová 2:0 [25:17, 25:19]), Gefos Praha (v derby přes kolegy z Jihu 2:0 [25:19, 25:12]) a Balatať (lehce přes Štiky 0:2 [25:11, 25:13]).
Čtvrtfinále už přineslo pěkný volejbal a také vyvrcholení hokejového semifinále. Hrobeso si v nejjednodušším čtvrtfinále poradilo s Jirčany 2:0 (25:15, 25:21). Ve druhém čtvrtfinále Plzeňská směs porazila VK Geo CB také ve dvou setech (25:18, 25:20). Další dvě čtvrtfinále přinesla daleko napínavější podívanou. Pat & Mat si semifinále proti Ročníku 1987 doslova vydřel. První set prohrál až v závěru 24:26, ve druhém zvítězil až v napínavé koncovce 27:25, aby v tie-breaku otočil celý zápas ve svůj prospěch (15:10). Poslední čtvrtfinále vyhrál také ve třech setech Gefos Praha (25:19, 21:25, 15:12). Když svoje vítězné čtvrtfinále dohrával Gefos, gradovalo také hokejové semifinále. O jeho osudu rozhodl Rachůnek, který 7,5 vteřiny před koncem základní části poslal utkání do prodloužení a později také do samostatných nájezdů, a Tomáš Vokoun, který vychytal švédské střelce. Naši hokejisté si tak po 4 letech opět zahrají finále MS. Nás v pražských Dejvicích volejbalová semifinále ještě čekala.
Obě semifinále měla napívaný průběh. V tom prvním si Hrobeso ve dvou setech poradilo s Plzeňskou směsí. V obou setech se z vítězství radovalo až po napínavém závěru (26:24, 25:22). Ve druhém semifinále (v repríze loňského finále) začal výborně Pat & Mat. V prvním setu vyhrál 25:18. Ovšem ve druhém se Gefos Praha vrátil do utkání ještě razantnějším vítězstvím 25:14. V tie-breaku již Gefos jasně ovládl palubovku a vyhrál zcela jasně 15:5. Bude se tak opakovat finále z roku 2007, kdy své síly změřily Gefos Praha a Hrobeso.
O třetí místo si zahrály Plzeňská směs a Pat & Mat. Tým Pat & Mat začal boj o třetí místo vlažněji a první set prohrál 21:25. Ve druhém setu už zvítězil 25:22 a vynutil si tie-break. V tom se hrál výborný volejbal a pohár za 3. místo poznal svého majitele až v nervydrásajícím závěru. Nakonec byl šťastnější Pat & Mat, který vyhrál 17:15.
Ve finále chtělo Hrobeso prolomit neporazitelnost Gefosu Prahu, která trvá už od roku 2007 a zároveň ve svém třetím finále konečně zvítězit. Od prvních míčů bylo jasné, že se jim to může podařit. Gefos Praha s notně obměněným kádrem byl vyrovnaným soupeřem, ale dnes na rozjeté Hrobeso jednoduše nestačil. Nakonec prohrál ve dvou setech 21:25 a 16:25. Hrobeso tak získalo pohár pro vítěze v 8. ročníku turnaje G+K.
Následovalo slavnostní vyhlášení, ve kterém prezident klubu Petr Souček nejdříve předal tradiční cenu pro nejlepšího smečaře. Věnec buřtů, který věnoval prof. Veverka, letos zaslouženě získal Bohumil Kasl z Plzeňské směsi. Poté již mohly nejlepší tři týmy převzít poháry pro vítěze, dárkové koše a CD s historickými mapami od prof. Veverky. Na závěr poděkoval všem rozhodčím (Michaela HLADIŠOVÁ, Jaroslav KNÍŽE, Kamil LHOTÁK, Lucie SCHWARZOVÁ, Jiří ŠLECHTA, Jiří ZICH), kteří zvládli odpískat všechna utkání s noblesou. Potom už se všichni účastníci rozešli hodnotit letošní turnaj do objednané restaurace Restaurant Cesta Časem, kde se uskutečnilo závěrečné posezení. Já osobně si myslím, že se turnaj opět povedl, ale vlastní hodnocení nechám na Vás!
Nesmím zapomenout poděkovat všem hráčům za fair-play hru, členům MAESTRO CLUBU Kolovraty za pomoc při organizaci turnaje a klukům z Mnichovic za tradičně výborné občerstvení, i když letos se některé "mouchy" objevily :-). Špatný naražeč a zkyslý guláš nemá smysl připomínat - myslím si, že účastníky si nakonec získali LCD televizí, na které mohli všichni sledovat hokejové semifinále!
Podrobné výsledky hledejte na stránkách turnaje http://volejbal-gk2010.maestroclub.cz.
Za MAESTRO CLUB Kolovraty, Petr Souček


Warning: require_once(./oldseo.asp) [function.require-once]: failed to open stream: No such file or directory in D:\wwwroot\w3xml.com\T\pageTeam\head1.asp on line 7

Fatal error: require_once() [function.require]: Failed opening required './oldseo.asp' (include_path='.;C:\php5\pear') in D:\wwwroot\w3xml.com\T\pageTeam\head1.asp on line 7