Volejbalový turnaj geodetů a kartografů 2011
Autor: Petr Souček <soucek(at)maestroclub.cz>, Téma: Volejbal, Vydáno dne: 25. 05. 2011Obrázek k článku

V sobotu 21. května 2011 jsme uspořádali největší sportovní akci klubu v roce 2011. V pražských Dejvicích proběhl již devátý ročník volejbalového turnaje geodetů a kartografů. Chcete vědět, jak akce dopadla? Na kterém místě se umístily naše týmy? Čtěte v článku a prohlížejte fotografie v naší galerii.V sobotu 21. května jsme uspořádali již devátý ročník této významné geodetické a volejbalové akce - kdo v Dejvicích chyběl, ať si přečte aspoň tyto řádky. Jako každý rok organizátoři museli být v hale první, tentokrát jsme dorazili už v 7:30. Mezi prvními se z aktivních účastníků v hale objevil Pavel Doubek z KÚ pro středočeský kraj ČÚZK, který musel z Příbrami vyrážet opravdu za kuropění. Další účastníci na sebe nenechali dlouho čekat, a tak těsně před devátou hodinou mohlo přijít na řadu slavnostní zahájení.
Úvodního slova se ujal Petr Souček, prezident pořádajícího sportovního klubu MAESTRO CLUB Kolovraty. V úvodní řeči poděkoval všem sponzorům a partnerům, jmenovitě generálnímu partnerovi akce firmě Gefos a.s., hlavnímu partnerovi firmě Geodézie Česká Třebová s.r.o. a dalším partnerům firmě AZIMUT CZ s.r.o., firmě Kartografie PRAHA, a.s., společnosti Domov sv. Anežky, o.p.s. a Katedře mapování a kartografie na Fakultě stavební ČVUT v Praze. Dále poděkoval našim tradičním mediálním partnerům - především časopisu Zeměměřič, jako hlavnímu mediálnímu partneru akce, a dále časopisu GeoBusiness, informačnímu serveru Geoinformatika.sk a portálu Geofórum. Pozdravil všechny přítomné, popřál jim mnoho sportovních zážitků a předal slovo prof. Bohuslavu Veverkovi, který opět přijal pozici garanta turnaje.
Profesor Veverka pozdravil všechny volejbalisty, nezapomněl popřát k svátku všem Monikám a hlavně popřál všem sportovcům sportovní štěstí. V krátkosti se ještě vrátil k jiné geodetické akci - XVII. POĽSKO – ČESKO - SLOVENSKÝM GEODETICKÝM DNŮM, ze které se musel vrátit o den dříve, aby stihl náš volejbalový turnaj. Prof. Veverka zmínil, že obliba a prestiž našeho volejbalového turnaje roste, neboť se o něm mluvilo právě i v polském Krakově. A jeden ze slovenských kolegů dal přednost před geodetickými dny a raději přijel k nám do Prahy na volejbalový turnaj GEODETŮ A KARTOGRAFŮ. Hned poté prohlásil letošní ročník za zahájený a na palubovce se mohly rozběhnout první zápasy.
Letos se přihlásilo jen 19 týmů, přesto jsme hráli stejným systémem jako v předchozích letech - pět základních skupin s dalším postupem do vyřazovacích bojů. Nasazení do skupin bylo tradiční - týmy pořadatele (MAESTRO CLUB A a B), tým generálního partnera (Gefos Jih) a dva nejlepší týmy z loňského ročníku. Těmi se při neúčasti obou loňských finalistů týmů HROBESO a Gefos Praha staly týmy na 3. a 4. místě Pat & Mat a Plzeňská směs.
Ve skupině U tak Áčko MAESTRO CLUBU Kolovraty doplnily týmy AZIMUT, GEOPROGRES, spol. s r. o. a Návštěvníci. Žádné překvapení se nekonalo a nasazený tým hlavního pořadatele zvládl základní skupinu bez ztráty setu. Na dalších místech se umístily týmy AZIMUT a GEOPROGRESS, kteří si také zajistili postup do osmifinále. Ani ve druhé skupině (V) k žádnému překvapení nedošlo. Nasazené Béčko MAESTRO CLUBU Kolovraty vyhrálo všechny 3 zápasy a s plným počtem bodů postoupilo z prvního místa. Na dalších místech se umístily týmy Balalať, jétéSK 40 (první zahraniční účastník v historii turnaje, který k nám zavítal ze Slovenska) a GREEN POWER, jehož členové to měli z katastrálních úřadů v Praze podstatně blíž.
Skupina X měla svého favorita v Gefosu Jih, který tuto roli splnil. Sice ztratil jeden set s Geodetickým potěrem, přesto si vítězství pohlídal. Na dalších místech se umístily tradiční účastníci turnaje Pouliční směska, Geodetický potěr a Pankráč. Ve čtvrté skupině (Y) vyhrál tým Pat & Mat - Práce všeho druhu :-D před družstvem VK geo CB, se kterým uhrál remízu. Na dalších místech se umístily Jirčany Forever a GKS Sokolov. Na geodety ze Sokolova tak zbyl pouze boj o 17. místo.
V poslední skupině Z se sešly pouze tři týmy - nasazená Plzeňská směs a dva nalosovaní účastníci Ročník 1987 a přátelé, v jehož středu jsme mohli poznat bývalé hráče Gefosu Praha Jirku a Petru Kalátovi, a Ouřadové, za které si po svém šestiletém působení na ČÚZK konečně zahrál i Petr Souček. Mezi Ouřady nechyběli známí účastníci z let minulých (Jan Kmínek, Pavel Taraba, Svatava Dokoupilová a Patricie Vyhlídalová), které letos doplnil Pavel Doubek, nová posila odboru řízení územních orgánů na ČÚZK. Na Ouřadech byla citelně znát neúčast zástupců nejvyššího vedení, a tak své dva zápasy hladce prohráli. O prvenství ve skupině proto rozhodlo utkání mezi Plzeňskou směsí a Ročníkem 1987, kde prokázala více chuti po vítězství Plzeňská směs a vyhrála vcelku jasně 25:18, 25:16.
O postupujících do play-off bylo rozhodnuto, ale my se nejdříve podíváme na skupinu o celkové 17. místo. Tam nejvíce volejbalového umu předvedl tým GKS Sokolov a odnesl si cenu pro nejlepší tým ze skupiny "zklamaných". O další dvě místa se bojovalo srdnatě a Pankráč udolal Návštěvníky až ve třech setech.
V osmifinále se žádné překvapení nekonalo. Největší problémy s postupem do dalších bojů měl MAESTRO CLUB Kolovraty B, který Jirčany Forever porazil až v tie-breaku (16:25, 25:16, 15:6). Ostatní vítězové skupin si poradili se svými soupeři lehce. Plzeňská směs porazila Pankráč 25:8 a 25:19, Pat & Mat - Práce všeho druhu :-D porazil jétéSK 40 25:17 a 25:23, Gefos Jih zvítězil nad týmem GEOPROGRES, spol. s r. o. 25:20 a 25:16, MAESTRO CLUB Kolovraty A si poradil s Geodetickým potěrem 25:10, 25:13. Osmičku čtvrtfinalistů doplnila trojice týmů Balalať (po vítězství nad týmem AZIMUT), Ročník 1987 a přátelé (po výhře nad Pouliční směskou) a VK geo CB (po výhře nad Ouřady )
Ve čtvrtfinále na sebe narazily tyto čtyři dvojice: (1.) Plzeňská směs - Balalať, (2.)Ročník 1987 a přátelé - Pat & Mat - Práce všeho druhu :-D, (3.) Gefos Jih - MAESTRO CLUB Kolovraty B a (4.) MAESTRO CLUB Kolovraty A - VK geo CB. V prvním nervózním čtvrtfinále si poradila Plzeňská směs s Balalatí, jak při paralaktickém měření délek. Ani měření délek touto metodou nezvládne úplný začátečník, a tak zkušenost slavila úspěch nad dravým mládím. Příště by mladým kolegům nemělo chybět více pokory a úcty ke starším kolegům! Ve druhém čtvrtfinále se hrál vyrovnaný volejbal, ve kterém se z výhry radoval tradiční účastník semifinálových bojů - tým PAT a MAT.
Příznivci našeho klubu se těšili na klubové derby, které by se v Dejvicích hrálo při úspěchu obou našich týmů. MAESTRO CLUB Kolovraty B si s Gefosem Jih poradil zcela jasně (25:18, 25:9) a vyhlížel svého rivala pro semifinále. Áčko začalo svoji čtvrtfinálovou pouť dobře a vyhrálo první set 26:24. V dalších setech se už začala projevovat únava a MAESTRO CLUB Kolovraty A odešel poražen 1:2 na sety (26:24, 21:25, 9:15).
V úvodním semifinále si Plzeňská směs a PAT a MAT zopakovali loňský zápas o třetí místo. Ve velmi dramatickém utkání oplatila Plzeňská směs soupeři loňskou porážku a  probojovala se do finále po výsledku 26:24 a 25:21. Druhé semifinále nabídlo v prvním setu stejně napínavý souboj, ve kterém MAESTRO CLUB Kolovraty B vyhrál těsně 26:24 nad VK geo CB. Tím zcela zlomil odpor soupeře a druhý set byl jeho jednoznačnou záležitostí (25:13). Po dvou účastech v semifinále v letech 2006 a 2007 se konečně tým hlavního pořadatele probojoval do finále!
V zápase o třetí místo si geodeti z Budějovic (VK geo CB) poradili s PATEM a MATEM. Na Jindrovi Sienczakovi bylo znát, že sám svůj tým ke třetímu místu opět nedovede. Stejně jako v loňském roce skončil těsně pod stupni vítězů. Ve finále na sebe narazili Plzeňská směs a MAESTRO CLUB Kolovraty B. Už teď bylo jasné, že v 9. ročníku pozná volejbalový turnaj nového vítěze. Ve finále se hrál pěkný volejbal, který byl už ovšem notně poznamenán únavou všech zúčastněných. První set ve svůj prospěch získala Plzeňská směs (25:16), aby ten druhý stejným poměrem získalo naše Béčko. O vítězi turnaje musel rozhodnout až tie-break. Jak poznamenal přítomný lékař MUDr. Jiří Pohl "Tady už jsem měl o hráče opravdu strach, aby to přežili ve zdraví". Přesto se hrál dramatický a hlavně bojovný volejbal, který vrcholil za stavu 14:14. Poslední dva míče pro sebe získala Plzeňská směs a ve městě pivu zaslíbeném mohla vypuknout obrovská radost. Ale ani naši hráči nebyli zklamáni, odehráli výborný turnaj a získali nejlepší klubové umístění na geodetickém turnaji v historii klubu. Samozřejmě troška hořkosti tam byla - přece jen být dva míče od vítězství, to se nepovede každý rok!
Potom už nás čekalo slavnostní vyhlášení. Diplom za páté místo si přišli vyzvednout hráči MAESTRO CLUBU Kolovraty A. Za čtvrté místo si PAT a MAT odnesl dárkový balíček, ve kterém nechyběly knihy od Kartografie Praha. A nyní jsme už dekorovali trojici nejlepších - ti si odnesli také pěkný pohár pro vítěze. Na třetím místě se umístil VK geo CB, pohár za druhé místo si odneslo naše Béčko a konečně pohár za první místo si převzal Bohumil Kasl z Plzeňské směsi. Tradiční cenu garanta turnaje prof. Veverky věnec buřtů pro nejlepšího smečaře turnaje si odnesl Martin Koudela z MAESTRO CLUBU B.
Na závěr musím poděkovat všem, kteří se podíleli na bezproblémovém chodu turnaje. Mezi ty musím zařadit lékaře MUDr. Jiřího Pohla, který naštěstí nemusel řešit vážnější úraz, šestici rozhodčích (Kamil LHOTÁK, Alena PECHÁ, Michaela HLADIŠOVÁ, Pavel NÁGL a Zdeněk PFEIFER) a samozřejmě všechny členy klubu, kteří pomohli s úpravou kurtů a dalších důležitých činnostech při turnaji.
A teď je letošní ročník definitivně minulostí a my už pomalu začínáme připravovat ten příští - jubilejní desátý, tak nám držte palce, ať je aspoň tak úspěšný jako ten letošní. Z ohlasů přímých účastníků se ten letošní vyvedl. Slova Bohumila Kasla musí zahřát každého organizátora u srdce "Dovoluji si za Plzeňskou směs poděkovat za fajn sobotu. Turnaj opět výbornej, pohodová hra. Paráda, klídek a hlavně bez úrazů :-). Díky a za rok snad ahoj". Pokud se turnaj líbil i Vám, napište nám. Pokud Vám něco chybělo, nebo byste chtěli udělat něco jinak, tak se neváhejte ozvat také - budeme se snažit jubilejní ročník zorganizovat ještě lépe!
Podrobné výsledky hledejte na stránkách turnaje http://volejbal-gk2011.maestroclub.cz.
Za MAESTRO CLUB Kolovraty, Petr Souček


Warning: require_once(./oldseo.asp) [function.require-once]: failed to open stream: No such file or directory in D:\wwwroot\w3xml.com\T\pageTeam\head1.asp on line 7

Fatal error: require_once() [function.require]: Failed opening required './oldseo.asp' (include_path='.;C:\php5\pear') in D:\wwwroot\w3xml.com\T\pageTeam\head1.asp on line 7