Jubilejní volejbalový turnaj geodetů a kartografů
Autor: Petr Souček <soucek(at)maestroclub.cz>, Téma: Volejbal, Vydáno dne: 28. 07. 2012

19. května 2012 proběhl 10. ročník volejbalového turnaje geodetů a kartografů. Jubilejní ročník byl ovlivněn nedostatkem týmů, neboť se jich v pražských Dejvicích sešlo jen jedenáct. I přesto se hrál celý den krásný volejbal. Jak si vedly naše dva týmy, čtěte v následujícím článku. Vše podstatné najdete na stránkách turnaje http://volejbal-gk2012.maestroclub.cz/.

Hrálo se ve dvou základních skupinách, ze kterých postupovaly první čtyři týmy do play-off. Naše Béčko postoupilo do závěrečných bojů ze druhého místa, naopak Áčko si postup nechalo utéct na pátém místě. Ve čtvrtfinále na Béčko čekala Pouliční směska, kterou porazili naši hráči ve třech setech 2:1. Bohužel semifinále jim v repríze loňského finále proti Plzeňské směsi nevyšlo - v dramatické koncovce podlehli v tie-breaku 14:16. I zápas o třetí místo se hrál na tři sety a dopadlo to obdobně. S týmem Pat & Mat prohráli v tie-breaku 10:15 a obsadili konečné 4. místo. Po loňském druhém místě trošku ústup ze slávy, ale naši hráči odcházeli spokojeni! Finále ovládli hráči VK GEO CB, kteří porazili Plzeňskou směs.
Na závěr si přečtěte, jak turnaj viděl letošní finalista Bohouš Kasl ...

Ahoj vážená geodeticko-volejbalová veřejnosti.
Myslím, že se sluší poděkovat pořadatelům a seznámit nezúčastněné s Volejbalovým turnajem geodetů a kartografů, konaným vždy v květnu v Praze. Turnaj se hraje pod záštitou Prof. Ing. Bohuslava Veverky DrSc v halách na Julisce, s přispěním sponzorů z řad geodetických firem. Hlavní pořadatelskou a organizační práci jako vždy perfektně odvede Ing. Petr Souček, Ph.D.
Letošní ročník byl jubilejní, desátý. A nutno poznamenat, že opět, jako všechny předcházející, perfektně připravený. Jen škoda, že trošku klesá zájem týmů. Buď lidi leniví, nebo že by „blbá nálada“ ve společnosti? O to více jsme si zahráli a den si užili my, co stále vytrváváme a hra nás baví. Vždyť zúčastnit se bojů o první 4 místa, znamenalo zahrát za den 8, většinou vyrovnaných zápasů. Kdo to zná, ví co je to za dřinu. Kdo nezná, ať tomu stoprocentně věří. Turnaj měl dokonalý spád, žádné prostoje, hrálo se jen s malými přestávkami. Samozřejmě vyplněnými v zázemí haly, v „občerstvovně s klobásami, výborným gulášem a špicovým 11° Velkopopovickým kozlem. Méně šťastní – řidiči – trpěli při limonádě.
Turnaj je to sice amatérský, ale předváděná hra volejbalových týmů tomu neodpovídá. Je až s podivem, kolik týmů z řad geodetů ovládá tuto hru, že je to nejen radost hrát, ale i vidět. A jedna z největších předností turnaje jsou ovšem rozhodčí. Žádní pískalové z řad nás,hráčů, jak je na snad 99% amatérských turnajů zvykem, ale profíci, rozhodčí z řad profiarbitrů volejbalového svazu. A to je pak radost hrát. To i občasné prudiče přejde chuť se o nějaký ten mrzký bodík hádat. Navíc jsou to lidé milí, přístupní, žádní soudci s kamennou tváří. Prostě i oni přispívají k pohodě turnaje a spokojenosti všech.
A další z předností a v neposlední řadě nutností, je zázemí turnaje. Šatny a hygienické podmínky musí zde uspokojit všechny a i to je pro pohodový den a následně odvedené výkony hráčů velmi důležité. Vím, nacházím na turnaji samé plusy. Tak snad jediné minus. Pořadatelé snad podplatili a to se nemá!, ty nahoře, tedy ty úplně nejvýš, ty co dělají počasí. Co se zúčastňujeme my, hráči Plzeňské směsi, a to je posledních 5 let, vždy bylo počasí nádherné, sluníčko, teplo. Takže i o krátkých přestávkách si odpočinout před halou a natáhnout trošku zdevastované údy na trávě, je radost. A ještě jedna poznámka, nikdo se nezranil! Velký úspěch při tolika hráčích a plném nasazení při hře. Jen tak dál.
Takže závěrem. Dovolím si určitě za Plzeňskou směs a snad i za ostatní týmy ještě jednou poděkovat všem co makají kolem tohoto turnaje a popřát hráčům do další „desítky“ zdraví, pohodu a na palubovce úspěchy. Bohouš Kasl.