Volejbalový turnaj GK ovládl jeden z favoritů
Autor: Petr Souček <soucek(at)maestroclub.cz>, Téma: Volejbal, Vydáno dne: 25. 05. 2014

V sobotu 24. května 2014 se v pražských Dejvicích uskutečnil již 12. ročník turnaje geodetů a kartografů. Turnaje se zúčastnil i jeden tým našeho klubu, přečtěte si článek, abyste věděli kolikátý nakonec skončil a kdo letos vyhrál. Nezapomeňte se podívat také do naší fotogalerie.

Na letošní turnaj se přihlásilo pouze 10 týmů a světe div se, mezi přihlášenými nebyl žádný studentský tým. Doufejme, že příští rok se počet týmů opět rozroste, abychom nemuseli nostalgicky vzpomínat na minulé ročníky, kdy počet účastníků přesahoval dvacítku (25 týmů v roce 2007, 22 týmů v roce 2009 a 20 týmů v letech 2008 a 2010).
V půl deváté byly týmy rozlosovány do dvou základních skupin a mohlo se jít na slavnostní zahájení. Na něm letos chyběl prof. Bohuslav Veverka (přejme mu brzké uzdravení), a tak se otevření turnaje ujal Robert Šinkner, jako zástupce generálního partnera společnosti Gefos a.s. a také zástupce FIG.
Obě skupiny byly velice vyrovnané a zajímavostí je, že se v obou odehrál úplně stejný počet setů (23) a dokonce i jednotlivých míčů (938). Z první základní skupiny postoupily do finálové čtyřčlenné skupiny týmy VK GEO ČB a G84. Ze druhé základní skupiny je doplnila dvojice Plzeňská směs a Sokol Troja. Naše Béčko na finále nedosáhlo, ale po dvou vítězstvích ve skupině o 5.-8. místo si odneslo konečné 6. místo, což po množství omluvenek musíme hodnotit jako úspěch.
Ve finálové skupině se hrál kvalitní volejbal a z vítězství se nakonec radovala (stejně jako v roce 2011) Plzeňská směs, která prošla celý turnajem jako nůž máslem a všechna svá utkání vyhrála 2:0 a neztratila ani jeden set. Kapitán Bohumil Kasl si tak mohl na krk (i když se mu moc nechtělo :-)) pověsit tradiční věnec buřtů, který pro vítěze věnoval garant turnaje prof. Bohuslav Veverka.
Na dalších místech skončily týmy Sokol Troja, VK GEO ČB a G84. Kompletní výsledky hledejte na stránkách turnaje http://volejbal-gk2014.maestroclub.cz/. Fotogalerie zde.
Sluší se poděkovat všem, kteří se podíleli na organizaci turnaje - jmenovitě musím jmenovat Janu a Kamila Konečných, kteří se celý den starali o bezproblémový chod turnaje! Děkuji také našemu novému občerstvení - na výborné tvarohové buchty, vepřové a kuřecí řízky, domácí sekanou a kvalitní pivo z minipivovaru v Letech u Dobřichovic vzpomínám (alespoň já) se slinou v ústech :-).
Na úplný zároveň mi dovolte poděkovat sponzorům a partnerům, bez kterých bychom turnaj nemohli uspořádat. Jmenovitě děkuji – firmě Gefos a.s., firmě Geodézie Česká Třebová s.r.o., firmě GT ATELIER GEODEZIE spol. s r.o., Ing. Svobodové ze společnosti Kartografie PRAHA, a.s., společnosti Domov sv. Anežky, o.p.s., Katedře geomatiky na Fakultě stavební ČVUT v Praze, Ing. Šinknerovi z organizace FIG, International Federation of Surveyors, Commission 10, naším mediálním partnerům – časopisu Zeměměřič, časopisu GeoBusiness, zpravodajskému portálu Geoinformatika.sk a v neposlední řadě Prof. Ing. Bohuslavu Veverkovi, DrSc., profesorovi kartografie na Fakultě stavební ČVUT v Praze, který převzal záštitu nad celou akcí!